Jaunumi

I-Work Group saņem augstāko A līmeņa novērtējumu VID nodokļu reitinga sistēmā

Ilze Boitmane

Publicēts: 04.01.2024.

I-Work Group saņem augstāko A līmeņa novērtējumu VID nodokļu reitinga sistēmā

I-Work Group saņem augstāko A līmeņa novērtējumu VID nodokļu reitinga sistēmā

SIA I-Work Group saņem A līmeņa novērtējumu nodokļu reitinga sistēmā, kas apliecina godprātīgu darbību un liecina, ka uzņēmums ir atbildīgs un uzticams sadarbības partneris.

SIA I-Work Group ir saņēmis A novērtējumu visos izpildes kritērijos: reģistrācijas datu novērtējums; deklarāciju un pārskatu iesniegšanas rādītāji, nodokļu saistību izpildes rādītāji, nodokļu un muitas maksājumu administrēšanas rezultāti, darba samaksas novērtējums, nodokļu deklarēšanas risku novērtējums.

2023. gada izskaņā, 24 219 uzņēmumi jeb 18 % no visiem Latvijas uzņēmumiem novērtēti ar A līmeni, 59 238 uzņēmumi jeb 43 % – ar B līmeni, bet 9 194 jeb 7 % – ar C līmeni. 4057 uzņēmumi jeb 3 % no visiem bija jaundibināti, bet vēl 40 482 jeb 29 % – neaktīvie nodokļu maksātāji. No 2024. gada marta dati būs publiski aplūkojami VID datu bāzē.

Nodokļu reitinga līmeņu skaidrojumi: “A līmeņa” Laba saistību izpilde – uzņēmums laikus un pilnībā samaksā nodokļus un tam nav būtisku pārkāpumu risku. Uzņēmums ir uzticams nodokļu maksātājs un valstij spēj būt uzticams sadarbības partneris. A līmeņa uzņēmumi iegūst arī vairākas priekšrocības. “B līmeņa” – Jāuzlabo saistību izpilde – uzņēmums kopumā pilda saistības ar valsti, tomēr ir vieta uzlabojumiem – savlaicīgāk iesniegt un precīzāk sagatavot deklarācijas, deklarēt un laikus samaksāt visus nodokļus. B līmeņa uzņēmums var būt biznesa partneris, bet vērts rūpīgāk izvērtēt sadarbības nosacījumus, kā arī jāpalūkojas, vai uzņēmumam nav būtisku nodokļu parādu. “C līmeņa” – Pārkāpumi saistību izpildē – uzņēmums pārkāpumu dēļ ir izslēgts no PVN maksātāju reģistra vai VID ir nolēmis apturēt tā saimniecisko darbību. Šādu uzņēmumu spēja pildīt biznesa saistības ir vērtējama kritiski, un, ja uzņēmuma saimnieciskā darbība ir apturēta, darījumi ar to ir aizliegti ar likumu. “N līmeņa” – Neaktīvs nodokļu maksātājs. Šie uzņēmumi saskaņā ar pašu deklarēto informāciju neveic saimniecisko darbību. Sākot sadarbību ar šādu uzņēmumu, jārēķinās, ka vismaz sešus mēnešus tam nav bijuši deklarēti darījumi, nav bijis darbinieku vai tiem nav maksātas algas. “J līmenī” – Jaunreģistrēts nodokļu maksātājs – iekļauti jaunreģistrētie nodokļu maksātāji, kas ir dibināti pēdējo 6 mēnešu laikā.

iWork

Saņemiet jaunākās ziņas un rakstus par personāla atlasi, cilvēkresursiem un psiholoģiju.