Jaunumi

Konkurence darba vietā

Raivo Strēlis

Publicēts: 06.06.2023.

Konkurence darba vietā

Veiksmīgu karjeru lielā uzņēmumā var salīdzināt ar karavīra karjeru karā. Katru dienu ir jācīnās, un jums ir jābūt gatavam cīnīties. Šajā karā jūsu konkurenti ir ne tikai citi uzņēmumi, bet arī jūsu kolēģi. Daži no viņiem centīsies jūs pavilkt atpakaļ, aiz muguras runās par jums sliktu un darīs visu, kas ir viņu spēkos, lai negatīvi ietekmētu jūsu reputāciju. Tas ir kā atrasties gaļas mašīnā, kur jūs esat tikai vēl viens gaļas gabals, kuru cilvēki centīsies saplosīt, lai iegūtu pārsvaru.

Neraugoties uz visiem šiem izaicinājumiem, jums ir jāpaliek labam cilvēkam un profesionālim. Jūs nedrīkstat ļaut sevi ievilkt sīkos konfliktos un aizkulišu cīņās. Jums ir jākoncentrējas uz saviem mērķiem un smagi jāstrādā, lai tos sasniegtu.

Lūk, daži padomi, kā veidot veiksmīgu karjeru lielā uzņēmumā:

  1. Koncentrējieties uz saviem mērķiem: Ziniet, ko vēlaties sasniegt, un cītīgi strādājiet, lai to sasniegtu. Neļaujiet, lai citu negatīvā attieksme novērš jūsu uzmanību no jūsu mērķu sasniegšanas.

  2. Veidojiet attiecības: Iegūstiet draugus un sabiedrotos uzņēmumā. Atbalsta sistēmas esamība var palīdzēt jums pārvarēt grūtus brīžus.

  3. Neiesaistieties baumās vai aizspriedumos: Esi profesionālis un pacelies pāri citu cilvēku sīkumainajai uzvedībai. Ja jums ar kādu ir problēmas, risiniet tās tieši un profesionāli.

  4. Esiet atvērti atsauksmēm: Uzņemiet kritiku konstruktīvi un mācieties no tās. Neuztveriet to personiski.

  5. Turpini mācīties: Vienmēr meklējiet veidus, kā uzlabot savas prasmes un zināšanas. Apmeklējiet apmācības, lasiet nozares publikācijas un meklējiet mentorus.

Atcerieties, ka šajā karam līdzīgajā vidē ir viegli kļūt nogurušam un ciniskajam. Taču jums ir jāsaglabā pozitīva attieksme un godprātība. Būt labam cilvēkam un profesionālim galu galā ļaus gūt panākumus. Galu galā runa nav par to, lai uzvarētu kaujās pret kolēģiem, bet gan par savu mērķu sasniegšanu un pozitīvas ietekmes radīšanu uzņēmumā.

Rakstu sagatavoja Raivo Strēlis

iWork

Saņemiet jaunākās ziņas un rakstus par personāla atlasi, cilvēkresursiem un psiholoģiju.