Jaunumi

Paceliet savu karjeru, izvirzot zemu mērķi

Raivo Strēlis

Publicēts: 06.06.2023.

Paceliet savu karjeru, izvirzot zemu mērķi

Mēs bieži dzirdam, ka mums vienmēr ir jātiecas uz augstiem mērķiem, jānosprauž augsti mērķi un jācer uz lieliem sapņiem, bet vai esat kādreiz domājuši par to, ka vajadzētu censties sasniegt zemus mērķus? Izklausās necibiciozi, vai ne?

Zems mērķis nenozīmē samierināties ar mazākiem mērķiem, kā arī nenozīmē, ka jums būtu jāizvirza zemas prasības pret sevi. Tas vienkārši nozīmē sākt ar maziem mērķiem un veidot stabilu pamatu savai karjeras izaugsmei un attīstībai.

Iespējams, jūs domājat, kāpēc kāds gribētu sākt ar maziem mērķiem, ja var sākt ar lieliem? Patiesība ir tāda, ka, sākot ar maziem apmēriem, jūs varat koncentrēties uz prasmju un zināšanu attīstīšanu, kas nepieciešamas, lai izceltos savā jomā. Ja jūsu mērķis ir mazs, jūs izvirzāt sasniedzamus mērķus, un, tos sasniedzot, jūs gūstat pārliecību un paātrinat savu darbību. Šis impulss palīdz jums virzīties uz priekšu un rada stabilu pamatu karjeras izaugsmei.

Domājiet par to kā par mājas būvniecību. Jūs nesāktu ar jumtu, bet sāktu ar pamatiem. Jūs liktu pamatus, būvētu sienas un tad pievienotu jumtu. Tas pats attiecas arī uz jūsu karjeru. Jums jāsāk ar stingriem pamatiem, jāveido savas prasmes, jāiegūst pieredze, un tad varēsiet tiekties augstāk.

Ir svarīgi apzināties, ka karjeras izaugsme nav sacensības. Jums nav jāsteidzas uz virsotni, kā arī nav jāsalīdzina savi panākumi ar citu sasniegumiem. Jūsu ceļojums ir unikāls, un jums ir jākoncentrējas uz savu tempu un progresu.

Turklāt, ja jūsu mērķis ir zems, jūs ļaujat sev izpētīt dažādus karjeras ceļus un iespējas, kas citādi varētu palikt nepamanītas. Iespējams, ka jums patiks tāda karjera, par kuru iepriekš nebijāt domājis, un tā rezultātā jūs sasniegsiet pilnvērtīgāku un apmierinošāku karjeru.

Nobeigumā jāsecina, ka zemu mērķu izvirzīšana nenozīmē samierināšanos vai neambicionalitāti, bet gan sasniedzamu mērķu izvirzīšanu, stingru pamatu veidošanu, pieredzes gūšanu un dažādu iespēju izpēti. Sākot ar maziem mērķiem un koncentrējoties uz savu tempu, jūs varat gūt lieliskus panākumus savā karjerā. Tāpēc nebaidieties sasniegt zemus mērķus un atcerieties, ka lieliem sasniegumiem bieži vien ir mazi pirmsākumi.

Rakstu sagatavoja Raivo Strēlis

iWork

Saņemiet jaunākās ziņas un rakstus par personāla atlasi, cilvēkresursiem un psiholoģiju.