Jaunumi

Padomi pilnvērtīgas karjeras veidošanā

Raivo Strēlis

Publicēts: 06.06.2023.

Padomi pilnvērtīgas karjeras veidošanā

Mūsu straujajā un konkurētspējīgajā pasaulē, kurā dzīvojam, veiksmīgas karjeras veidošana var būt sarežģīts uzdevums. Bieži vien mēs tik ļoti koncentrējamies uz galīgo mērķi, ka aizmirstam par ceļu, kas ved mūs līdz tam.

Kā reiz teica slavenais kanādiešu klīniskais psihologs Džordans Petersons (Jordan Peterson): "Nav svarīgi, vai jūs uzvarēsiet vai zaudēsiet, svarīgi ir tas, kā jūs spēlējat spēli". Šis citāts uzsver, cik svarīgi ir pareizi domāt un pieiet savai karjerai.

Cits Petersona citāts: "Uzvarēt spēli nav tas pats, kas uzvarēt čempionātā," uzsver ilgtermiņa domāšanas un stratēģiskās plānošanas nozīmi. Citiem vārdiem sakot, nepietiek uzvarēt dažas cīņas pa ceļam; jums ir jāturpina koncentrēties uz kopējo ainu un jātiecas uz ilgstošiem panākumiem.

Kā šie citāti var palīdzēt mums veidot karjeru? Izpētīsim.

  1. Koncentrējieties uz procesu: Bieži vien mēs tik ļoti koncentrējamies uz rezultātu, ka aizmirstam par ceļojumu. Ir svarīgi koncentrēties uz procesu, centieniem un prasmēm, ko attīstām šajā ceļā. Process ir vieta, kur jūs mācāties un augat kā personība, un šī pieredze veidos jūsu karjeru un dzīvi.

  2. Izstrādājiet skaidru vīziju: Jums ir jābūt skaidram redzējumam par to, kur vēlaties būt nākotnē. Nosakiet savus ilgtermiņa mērķus un strādājiet atpakaļ, lai noskaidrotu, kādi soļi jums ir jāveic, lai tos sasniegtu. Atcerieties, ka uzvarēt spēli nav tas pats, kas uzvarēt čempionātā. Jums ir jāturpina koncentrēties uz plašāku perspektīvu.

  3. Uzņemieties aprēķinātus riskus: Lai gūtu panākumus, ir svarīgi uzņemties aprēķinātus riskus. Tomēr ir svarīgi novērtēt ar to saistītos riskus un attiecīgi sagatavoties. Jums ir jābūt gatavam spert drosmīgus soļus un iziet ārpus savas komforta zonas, lai sasniegtu savus mērķus.

  4. Mācieties no neveiksmēm: Neveiksmes ir daļa no ceļojuma. Tā vietā, lai atslābtu, izmantojiet neveiksmes kā iespēju mācīties un augt. Analizējiet, kas gāja greizi, un izmantojiet šīs atziņas, lai uzlabotu savu pieeju un izvairītos no tādu pašu kļūdu atkārtošanas nākotnē.

  5. Veidojiet kontaktus un meklējiet mentoru: Lai gūtu panākumus, ir svarīgi veidot kontaktus un meklēt mentoru. Sazinieties ar savas jomas pārstāvjiem, apmeklējiet pasākumus un meklējiet mentorus, kas var jums palīdzēt un atbalstīt jūsu ceļā. Mācīšanās no cilvēkiem, kuri jau ir sasnieguši to, uz ko jūs tiecaties, var būt nenovērtējama.

Atcerieties, ka runa nav tikai par uzvaru vai zaudējumu, bet gan par to, kā jūs spēlējat šo spēli. Koncentrējieties uz kopainu un turpiniet būt uzticīgi šim procesam. Ar pareizo domāšanas veidu un stratēģijām jūs varat sasniegt lielus panākumus savā karjerā un ārpus tās. Paturot prātā šīs stratēģijas, mēs varam veidot karjeru, kas ir ne tikai veiksmīga, bet arī pilnvērtīga un atalgojumu nesoša.

Tāpēc ejiet uz priekšu un spēlējiet spēli, kuras mērķis ir uzvarēt čempionātā!

iWork

Saņemiet jaunākās ziņas un rakstus par personāla atlasi, cilvēkresursiem un psiholoģiju.