Jaunumi

Spēlēt Moneyball ar savu karjeru

Raivo Strēlis

Publicēts: 06.06.2023.

Spēlēt Moneyball ar savu karjeru

"Moneyball" ir filma par beisbolu, taču tā ir arī stratēģija, ko var izmantot daudzās dzīves jomās, tostarp karjeras attīstībā.

"Moneyball" stratēģijas pamatā ir atrast nepietiekami novērtētus aktīvus un izmantot tos, lai izveidotu uzvarētāju komandu. Runājot par karjeras attīstību, tas nozīmē koncentrēties uz savām stiprajām pusēm un atrast tām atbilstošas iespējas.

Viens no slavenākajiem citātiem no filmas "Moneyball" ir šāds: "Tas ir par to, kā visu novest līdz vienam skaitlim. Jautājums ir, kurš skaitlis tas ir?" Karjeras attīstības kontekstā šis citāts nozīmē, ka jums jākoncentrējas uz savu galveno stipro pušu un prasmju apzināšanu un pēc tam jāmeklē veidi, kā tās izmantot, lai sasniegtu savus karjeras mērķus.

Vēl viens citāts no filmas, kas attiecas uz karjeras attīstību, ir: "Pielāgojies vai mirsti." Šis citāts uzsver, cik svarīgi ir būt elastīgam un pielāgoties savā karjerā. Jūsu niša vai nozare laika gaitā var mainīties, un ir svarīgi spēt pielāgot savu stratēģiju atbilstoši nepieciešamībai.

Lūk, daži padomi, kā piemērot "Moneyball" stratēģiju savā karjerā:

  1. Apziniet savas stiprās puses: pirmais solis "Moneyball" stratēģijā ir apzināt savas galvenās stiprās puses un prasmes. Tās ir lietas, kas jūs atšķir no citiem un sniedz jums konkurences priekšrocības.

  2. Koncentrējieties uz savu nišu: Kad esat apzinājis savas stiprās puses, nākamais solis ir atrast nišu vai kompetences jomu, kas ar tām saskan. Tā var būt konkrēta nozare vai darba veids, kurā nepieciešamas jūsu specifiskās prasmes.

  3. Veidojiet stratēģiskus tīklus: Tīklošana ir svarīga jebkuras karjeras attīstības stratēģijas sastāvdaļa, taču "Moneyball" kontekstā ir svarīgi stratēģiski izvēlēties, ar ko veidot kontaktus. Koncentrējieties uz attiecību veidošanu ar cilvēkiem, kuri var palīdzēt jums sasniegt karjeras mērķus un kuriem ir sakari jūsu nišā vai nozarē.

  4. Pielāgojieties: Kā jau minēts iepriekš, "Moneyball" stratēģijā galvenais ir spēja pielāgoties. Esiet atvērti jaunām iespējām un gatavi pielāgot savu stratēģiju pēc vajadzības.

Piemērojot "Moneyball" stratēģiju savai karjerai, jūs varat izveidot veiksmīgu un ienesīgu karjeru, kurā tiks izmantotas jūsu galvenās stiprās puses un prasmes. Kā teikts citā citātā no filmas: "Doma, ka beisbols ir tāds, kāds tas bijis vienmēr, ir vienkārši muļķība." Tas pats attiecas arī uz jūsu karjeru. Tradicionālā pieeja karjeras attīstībai var nederēt ikvienam, un, izmantojot "Moneyball" pieeju, jūs varat atrast jaunus un inovatīvus veidus, kā gūt panākumus.

iWork

Saņemiet jaunākās ziņas un rakstus par personāla atlasi, cilvēkresursiem un psiholoģiju.